מודל "פשוט אני":

 
6 עקרונות מרתקים וישימים, שיחשפו את הסוד:
איך לגדל ילד בטוח בעצמו: ילד שהוא- "פשוט אני"...


  • הייתם רוצים ילד שמכיר בחוזקותיו ויודע שיש לו על מי לסמוך?
  • הייתם רוצים לראות איך ניתן לשבור הרגלים שתוקעים, ולעודד את הילד לכיוון עשייה ויוזמה?
  • הייתם רוצים לעזור לילד שלכם לזהות את הפעילויות שהוא באמת אוהב ורוצה לעשות?
  • הייתם רוצים לצייד את הילד שלכם בכלים להתמודדות עם לחץ חברתי, אלימות בבית הספר וכישורים חברתיים נוספים?
  • ובקיצור- הייתם רוצים לדעת איך להגביר את הביטחון העצמי של הילד ולגרום לו להיות: "פשוט אני"...?


הורים יקרים, באמצעות הבנת ששת העקרונות המרכיבים את מודל "פשוט אני", תוכלו גם אתם, להקנות לילדים שלכם דרכים ושיטות להעצמה ולחיזוק והגברת הביטחון העצמי. כי רק ילד שטוב לו עם עצמו, שמרגיש שלם עם עצמו, ומרגיש נאמן ובטוח בעצמו וביכולותיו, הוא גם ילד שמסתדר עם הסובבים אותו, ילד אם אופי חזק שנמנע ממקרי לחץ חברתי, הוא ילד שמערכת היחסים שלו עם ההורים שלו חזקה ואיתנה והוא בעצם הילד שכולנו שואפים לגדל!

מה אומרים הורים שהשתתפו בסדנאות על מודל "פשוט אני":


הרשו לי לשתף אתכם מהגיגי ליבי...
יש לי שלושה ילדים ביולוגיים, ועוד בייבי נוסף: מודל "פשוט אני". המודל הינו מבחינתי ילד לכל דבר. הריתי וילדתי אותו, אני מגדלת אותו, מפתחת אותו, והוא לא מאכזב. מודל "פשוט אני" הולך עמי באש ובמים, בטוב וברע. ולפני שתבינו קצת יותר על רזי ששת העקרונות, כפי שפותחו בסדרת ספריי "פשוט אני" (לגילאי 12-16), "פשוט אני- לא נגררים" (לגילאי 9-12 ) ו- "חוקי המשיכה" (למבוגרים), אומר דבר נוסף: המודל משול בעיני לזיקית. הוא יכול לשנות צבעים וצורות, אך תמיד יאיר את דרכי. באמצעות ששת העקרונות אנו מבצעים את כל הסדנאות/ הרצאות, העבודה עם הורים, מורים, מנהלים, ילדים ובני נוער. מודל "פשוט אני" מלווה אותי כשומר נאמן, ומאפשר לי להגשים חלומות.


אחת השיטות האפקטיביות ביותר והמהנות ביותר להפנמת המודל הנה שילוב של משחקים, תרגילים, שאלונים וסיפורים אמיתיים בתהליך.


ואח"כ לאחר שתפנימו בעצמכם את השיטה, תוכלו גם אתם, לבלות זמן איכות עם הילדים, ולהעביר את כל התורה דרך שיחות מרתקות, סיפורים, שאלונים, תרגילים וכמובן- משחקים. ומה יכול להיות כיף יותר מאשר לשחק ועוד ביחד עם הילדים שלנו???
משחקי ילדות
משחקי דמיון
משחקי משימות
ועוד ועוד...


מתי לאחרונה שקעתם כל כולכם בזמן איכות מהנה עם הילדים?
ולא מדובר בילדים קטנים... מדובר בילדים מגילאי היסודי ועד לגילאי תיכון. ולמה המרווח הגדול בגילאים: כי אתם ההורים תוכלו להתאים את רמת הדיון, התרגילים והמשחקים לגיל הילד.

 
טווח הזמן שבין גילאי היסודי ועד לגילאי תיכון הינו טווח חשוב בתפתחותו של הילד, בגיל זה ילדים חשופים למקרים כגון לחץ חברתי, עיצוב דימוי עצמי ועוד.

 

ששת העקרונות שינו את חיי, ואני בטוחה שגם ישנו את חייכם.

בי"ס מצפה: בוגרי תכנית "פשוט אני"- מורידים מסיכות במסיבת הסיום של התכנית.

 

אך כפי שהצהרתי בהתחלה, מספיק עם הדיבורים, בואו נעבור למעשים. בואו תבינו גם אתם על קצה המזלג מהם אותם ששת העקרונות במודל "פשוט אני", אני בטוחה שתרצו אח"כ להתעמק בהם יותר הן דרך הדיסקים, הספרים, ההרצאות והסדנאות...

שלכם,
אורלי


מה אומרים ילדים שלמדו לאורך השנה על מודל "פשוט אני":מה הם ששת העקרונות של מודל "פשוט אני"?


עקרון 1- עקרון הזיהוי:

עוסק בזיהוי המצב בו הילדים שלנו מצויים עכשיו, בכל תחום ותחום בחיים, היכן הם תקועים ומה היו רוצים לשנות ולשפר. זיהוי המצב המשפחתי שלנו ומערכת הקשר: הורה- ילד. מאפשר הבנה שיש דברים שאפשר וכדאי לשנות (מיומנויות נרכשות), ויש דברים שממש חבל להשקיע בהם אנרגיה, כי אי אפשר לשנות אותם. 
 

 

 
עקרון 2- עקרון הסביבה:

עוסק בהשפעה שיש לסביבה על הילדים שלנו (לחץ חברתי, הרשתות החברתיות, הלשנה מול דיווח, היכולת לעמוד על שלהם, חברות אמת ועוד...). מקנה כלים לזיהוי החוויות שמרוקנות מהילדים אנרגיה וכיצד נטען אותם באנרגיות שיסבו להם אושר ושמחת חיים.

 


עקרון 3- עקרון החשיבה:

מקנה דרכים לזיהוי המחשבות השליליות אצל הילדים שלנו, איך ניתן לשלוט בשריר המחשבות מהשלילי לחיובי, וכיצד ניתן לשנות דרכי חשיבה בעזרת שינוי סגנון הדיבור.

 

 


עקרון 4- עקרון הגוף:

מקנה כלים להתמודדות עם מצבי לחץ ומלמד איך להקשיב הגוף ולבטוח באינטואיציה: הן שלנו- ההורית, והן של הילדים שלנו. מתמקד בשפת הגוף, השפה החשובה ביותר ביקום שנדחקת לפינה, עקב השתלטות הטכנולוגיה על חיי ילדינו המתקשרים בעיקר דרך מסכים ולא פנים מול פנים...

 

 


עקרון 5- עקרון הגרעין:

מציג טכניקות לזיהוי החלומות, הצרכים הנפשיים והערכים האישיים של הילדים שלנו, לקבלת ילד השלם עם עצמו ובעל ביטחון עצמי מוצק. מקנה דרכים למציאת נקודות החוזק של הילדים שלנו וכיצד ניתן למנף את החולשות שלהם להגברת המוטיבציה... כי רק ילד שאוהב את מה שהוא עושה, אוהב את עצמו...

 

 


עקרון 6- עקרון העשייה:

מלמד איך להתגבר על הפחד, לזהות ולשבור הרגלים שתוקעים את הילדים שלנו מלצמוח ולהתקדם, ופשוט לנקוט יוזמה ולהתחיל לעשות ולפעול על מנת להשיג את מה שחשוב להם ולנו, אבל על אמת...

 

 

 

 


 

 

© אורלי כץ בגוגל + כל הזכויות שמורות 2019.

מדיניות פרטיות / תקנון